Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Biutiful

Biutiful

IMDB: 7.4

10 1 8 92491

Tür: Dram,

Yapım: 2010

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu ,

Oyuncular: Javier Bardem , Maricel Álvarez , Hanaa Bouchaib , Guillermo Estrella , Eduard Fernández , Cheikh Ndiaye , Diaryatou Daff , Cheng Taishen , Luo Jin , George Chibuikwem Chukwuma ,

Film Özeti: Bu filmde, baba olmayı, sevgiyi, ruhsallığı, suçu, pişmanlığı ve ölümlülüğü, Barcelona’nın tehlikeli yer altı dünyasında dengelemeye çalışan Uxbal’ın hikayesini izleyeceksiniz. Parasını kazanmak için hiçbir kural tanımıyor, çocukları için yaptığı fedakarlıklarda ise hiçbir sınır tanımıyor. Aynen hayatın kendisi gibi bu hikaye de başladığı yerde bitiyor.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • berk06 - 7 ay önce
    İnarritu'nun Nuri Bilge ile uzaktan yakından alakası yok, arkadaş hayal görmüş. Filme gelirsek tavsiye ederim.
  • drakscan - 8 ay önce
    İspanya'nın Nuri Bilge'si İnarritu bu yapıtıyla, Uxbal'ın hikayesi özelinde, düşler diyarı Avrupa'da herşeyin vitrinde göründüğü gibi olmadığını, Akdeniz'in bu bol güneşli ülkesinde güneşin aydınlatamadığı yerlerin de olduğu gerçeğini, bu acı gerçeklerin bizzat içerdiği ağırlıkta bir dramla bizlere aktarıyor. Üstelik o yıllarda ne pandemi ne de savaş vardı Avrupa'da... Sinemanın en çok, bizleri uyandıran, bu öğretici, kıyas yaptırıcı yanını seviyorum. Uxbal, hayatın ağırlığıyla başetmenin bir yolu olarak, kendi hayal dünyasında yarattığı fizikötesi bir yetenekle avunsa da fizik, katı gerçekliğiyle bundan daha fazlasını gerektirdiğini haykırıyor. 10 yıl sonraki bu 2. izleyişimden de aynı buruk tadı aldığıma bakılırsa tavsiye listemde yer alması kaçınılmaz.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap