Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Blue Jasmine

}

IMDB: 7.3

10 1 8 204914

Tür: Dram,

Yapım: 2013

Yönetmen: Woody Allen ,

Oyuncular: Cate Blanchett , Alec Baldwin , Sally Hawkins , Bobby Cannavale , Louis C.K. , Peter Sarsgaard , Andrew Dice Clay , Michael Stuhlbarg , Alden Ehrenreich , Charlie Tahan ,

Film Özeti: New York'lu çekici ve göz alıcı bir ev hanımı olan Jasmine Francis (Cate Blanchett), milyarder kocası Hal Francis (Alec Baldwin) ile birlikte son derece gösterişli bir yaşam sürmektedir. Yatırımcı olarak çalışan Hal, son işlerinden birinde battığında, parasını bu denli cömertçe harcaması nedeniyle büyük bir mali krizin içine sürüklenir ve iflas etmenin eşiğine gelir. Jasmine evi terk eder ve bir süreliğine San Francisco'nun taşrasında yaşayan üvey kız kardeşinin yanına gider. Tek çıkış yolu burada hayatını tekrar düzene sokup, zenginlik ve lüks içerisinde yaşamaktır. Bu süreçte modacı olarak kısa yoldan zengin olmayı ya da varlıklı birileriyle tanışmayı dener ancak içerisinde bulunduğu depresyona alkol ve antidepresan bağımlılığı da eklenince kendisini büyük bir karmaşanın tam ortasında bulur.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • deniz ege - 3 yıl önce
  iyi bir film, ama oldukça hüzünlü..İçiniz burkularak izliyorsunuz. Ama hayatın gerçeklerinden biri maalesef
 • ERAY - 4 yıl önce
  KARAKTER SEÇİMLERİ VE OYUNCULUKLARI ÇOK BAŞARILI VE ÇOK SAYIDA ÇIKARILACAK SONUÇLARI OLMAKLA BERABER İÇERİK OLARAK BİR SİNEMA SALONUNDA İZLENECEK FİLM DEĞİL. TV FİLMİ OLARAK İZLENEBİLİR ANCAK.
 • gizem - 4 yıl önce
  Cate Blanchett bu Oscar'ı kesinlikle hak ederek almış dedim izledikten sonra. Bence film güzeldi, ders vericiydi. Özellikle kadınlar için; hayatımızı bir erkeğe bel bağlayarak geçiremeyiz, film bunu çok güzel anlatmış.
 • Sonsuz - 4 yıl önce
  Tek kelimeyle muhteşem bir film. Sakın kaçırmayın.
 • gmzzmn - 5 yıl önce
  Cate Blanchett filmlerini çok kaliteli ve sürükleyici buluyorum. Blue Jasmine konu itibariyle yavaş ilerliyor ama sonu ne olacak diye heyecanla bekliyorsunuz. Karakter,filmin başından sonuna kadar stabil. Hatta ruhsal problemler filmin son sahnesinde daha da açığa çıkıyor. Aldığı puanı hak ediyor. Beğendim ben.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap