Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Earthquake Bird

Deprem Kuşu

IMDB: 5.9

10 1 6 14925

Tür: Romantik, Gizem, Gerilim, Dram,

Yapım: 2019

Yönetmen: Wash Westmoreland ,

Oyuncular: Alicia Vikander , Riley Keough , Naoki Kobayashi , Kiki Sukezane , Yoshiko Sakuma , Ken Yamamura , Kazuhiro Muroyama , Crystal Kay , Akiko Iwase , Jack Huston ,

Film Özeti: Lucy Fly, Tokyo'da yaşayan genç bir kadındır. Sorunlu bir yaşamı olan Lucy, gönlünü yakışıklı bir fotoğrafçı olan Teiji'ye kaptırır. Lucy ve kendisi gibi sorunlu olan Teiji arasında çok geçmeden yoğun bir ilişki yaşanmaya başlar. Bu sırada Lucy, eğlenmek için gittiği bir barda Lily adında bir kadın ile tanışır. Kısa sürede yakın arkadaş olan Lucy ve Lily, zamanlarının çoğunu birlikte geçirmeye başlar. Ancak bir gün Lily'nin ortadan kaybolması işlerin karışmasına neden olur. Lily'nin kaybolmasıyla soğukkanlılığını kaybetmeye başlayan Lucy, polisler tarafından sorgulanmaya başlar. Üstelik polisler Lily'nin öldüğünden şüphelenmektedir.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • yolgeser - 3 yıl önce
  ben sevdim ya çok da gömdükleri kadar kötü değil gayet iyi sonuçta bir ridley scott yapımı..
 • Fatihkan - 4 yıl önce
  Hollywood kültür sömürüsüne hoşgeldiniz. Önce atmosferik bir kültür çevresi bulunur sonra çarpık ve sapık hikaye ve senaryo bu atmosfere monte edilir. Başrolde tatlı bir kız. Av olduğu o kadar belli. Japon kültürünün yıpratılması olarak görüyorum. Film Japonya'da geçse ve sanki Japonya'da yaşamak adlı bir YouTube yayını izliyoruz duygusuna yoğun olarak kapılmıyor olsam böyle eleştiriyor olmazdım. Ama öyle. Eski alışkanlıkları kısır döngü biçiminde devam ediyor. Bu senaryo bağımsız bir sinematografi içinde atmosfer kaygısı olmadan çekilse harika olurdu. Ama izlediğimiz başından sonuna kadar bir kültür sömürüsü. Kültür vurgusunu filmi satmak için kullanıyorlar. Yüksek bütçeli filmlerin bilindik takıntısı klişesi bu. Çünkü filmi satma kaygıları çok yüksek. Sürekli izleyicinin gözüne o kültürü ve atmosferi sokuyor. Üstelik bunu baş karakterin özgün bir japonya algısı biçiminde vermiyor. Genel algıyı sanki baş karakterin bakış açısıymış gibi dayatıyor.
 • aprct prct - 4 yıl önce

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • canyldz - 5 yıl önce
  Çok saçma ve kötü bir filmdi. Özeti ilgimi çektiği için izledim hatta ortasına gelmeden sıkılmıştım fakat sonunu merak ettiğim için izlemeye devam ettim sonu bile kötüydü, tavsiye etmem.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap