Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Ethel & Ernest

}

IMDB: 7.7

10 1 8 3595

Tür: Animasyon, Savaş, Dram,

Yapım: 2016

Yönetmen: Roger Mainwood ,

Oyuncular: Jim Broadbent , Brenda Blethyn , Luke Treadaway , Pam Ferris , Roger Allam , Virginia McKenna , Peter Wight , Simon Day , Raymond Briggs ,

Film Özeti: Ethel orta sınıftan, sıradan özlemlerle dolu, hizmetçilikle para kazanan bir kadındır. Ernest ise ondan beş yaş küçük, sosyalist ideallerle dolu, teknolojiye ilgi duyan bir sütçüdür. Tek oğulları Raymond’la birlikte Londra’da, Büyük Bunalım ve İkinci Dünya Savaşı olaylarının etkisi altında bir yaşam sürerler. Raymond Briggs’in çizgi romanından uyarlanan film, 20. yüzyılın en önemli sosyal ve siyasal gelişmelerini yansıtırken, Londra’daki işçi sınıfının yaşamıyla kaygılarını sergiliyor.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Melike kılıç - 3 yıl önce
  Ağlattı😓😓 bayıldım harika film
 • Aslıhan Er - 4 yıl önce
  Filmin başında sıkılıp, aşk hikayesi bu mu yani deyip kapatıyordum. Sonradan bu kadar insan beğendiğine göre güzel ilerleyebilir diye düşündüm. Çok şükür ki kapatmamışım. Başyapıt bir film.
 • Gül Reel - 4 yıl önce
  Gerçek hayattan izler taşıması ve samimiyeti hissettirmesi muhteşem. Ayrıca tam bir aile filmi olduğu için daha da güzel olmuş. Aileyle ve aslında herkesle bir solukta izlenebilecek bir film. Çok beğendim.
 • elifkösedağ - 4 yıl önce
  çoook güzeldii.. ethel ve ernest gibi sevilip sevmek isterdim, o saf mutluluk,, iki olmanın vermiş olduğu huzur..günümüzde insanların gözden kaçırdıkları şeylerin farkına varmanızı sağlıyor film ,izleyin .pişman olmazsınız, tesekkürler filmmodu:)
 • ERAY - 4 yıl önce
  KEŞKE SİYASİ VE DİNİ YAKLAŞIMLARDAN UZAK KALINSAYDI İSTERDİM AMA GERÇEKTEN ÇOK KALİTELİ BİR KURGUSU VAR... KOLAY KOLAY HER FİLMDE OLMAYACAK ANLATIMSAL GÜCE SAHİP BU FİLMİ İZLEMENİZİ ÖNERİRİM. KEDİNİN YAŞADIĞI SÜREÇ TE DİKKATİMİ ÇEKMEDİ DEĞİL :)
 • Anıl Dede - 5 yıl önce
  Harika bir film kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim 😊
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap