Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Finding Vivian Maier

Vivan Maier'in Peşinde

IMDB: 7.7

10 1 8 14475

Tür: Belgesel,

Yapım: 2014

Yönetmen: John Maloof , Charlie Siskel ,

Oyuncular: Vivian Maier , John Maloof , Daniel Arnaud , Simon Amédé , Maren Baylaender , Eula Biss , Bindy Bitterman , Roger Carlson , Phil Donahue , Karen Frank ,

Film Özeti: Galiba hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor. Başka insanlara da yer açmamız lazım. Bir çark gibi. Biniyorsunuz ve sonuna kadar gitmek zorundasınız. Sonra başka birisi de aynı fırsata sahip olacak ve o da sonuna kadar gidecek, bu böyle devam edecek.” Vivian Maier Bugün Amerikan fotoğrafı için tartışmasız bir öneme sahip olan Vivian Maier’ın ismini tamamen bir kaza sonucunda biliyor olduğumuzu düşününce, tekrar tekrar hayret ediyoruz. Chicago’lu tarihçi John Maloof, 2007 senesinde bir müzayededen rastgele bir koli fotoğraf almasaydı, belki bugün Maier’ın ismi mezara, fotoğrafları ise çöpe gitmiş olacaktı. Vivian Maier’ın Peşinde’de Maloof, Maier’ı keşfetme serüvenini anlatırken, hayatı boyunca çocuk bakıcılığı yapmış fotoğrafçının izini sürmeye devam ediyor. Maier’ın bakıcılığını yaptığı insanlarla konuşan, hatta onun Fransa’daki akrabalarını bulan Maloof, bu gizemli kadının üstündeki sır perdesini araladıkça yeni sorularla karşılaşıyor. Bir yandan tatlı ve sevecen olarak anlatılan Maier, diğer yandan huysuz, zor ve hatta karanlık tarafları olan biri olarak beliriyor. Arkasında 100 bini aşkın, çoğunu kendisinin bile görmediği negatif bırakan Maier’ı tanımak ve muhteşem fotoğraflarını seyretmek için bu belgeseli kaçırmamalısınız.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • SUAT ÖNDER - 4 yıl önce
    Bazı değerleri Tesadüf ler ortaya çıkarır zannedilir. Aslında TESADÜF kişi ve maddelerin yaydığı frekansların çakışmasıdır. Benim Nakkaş Tahsin Kızıltan ı ( Cami iç süsleme lerini 1923 yazan bir kişiyi öldúkten seneler sonra SANATÇI olarak tanıtmam gibi.)
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap