Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Good Morning, Vietnam

}

IMDB: 7.3

10 1 8 143455

Tür: Savaş, Dram,

Yapım: 1987

Yönetmen: Barry Levinson ,

Oyuncular: Robin Williams , Forest Whitaker , Tung Thanh Tran , Chintara Sukapatana , Bruno Kirby , Robert Wuhl , J.T. Walsh , Noble Willingham , Richard Edson , Juney Smith ,

Film Özeti: Ünlü radyo Dj’i Adrian Cronauer, askeri radyoda Dj’lik yapması için Saigon’a getirilir. Sabahın erken saatlerinde yayın yapan Cronauer, “Günaydın Vietnam” sözleriyle açtığı programını dinleyen askerlere eğlenceli dakikalar yaşatır. O güne kadar son derece sıkıcı yayın yapan radyo, Adrian’ın mizah anlayışı ve hippi tavırlarıyla kökünden değişir. Bu yeni durumdan oldukça memnun olan askerler, savaşla ilgili herhangi bir kötü haberin yayınlanmadığı bu programda, Adrian’ın sayesinde uzun zamandır sahip olmadıkları mutluluk ve morali bulurlar. Savaşın acımasızlığını göstermeden, bir radyo yayını sayesinde askerlerin nasıl iyimser bir şekilde etkilenebileceklerini gösteren Günaydın Vietnam, savaşa dair son derece eğlenceli bir yapım. Adeta bu rol için yaratılmış gibi duran Robin Williams, buradaki rolüyle de Oscar’a aday olmuştu.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • Carlito Brigante - 4 yıl önce
    Robin Williams muhteşem bir performans sergilemiş . Film ilk dakikasından itibaren sizi kendine çekiyor. Mutlaka izlenmesi gereken bir film.
  • batu han - 4 yıl önce
    seyretmeyen pişman olur kesinlikle izlemelisiniz.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap