Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Grease

}

IMDB: 7.2

10 1 8 279797

Tür: Romantik,

Yapım: 1978

Yönetmen: Randal Kleiser ,

Oyuncular: John Travolta , Olivia Newton-John , Stockard Channing , Jeff Conaway , Didi Conn , Barry Pearl , Michael Tucci , Kelly Ward , Jamie Donnelly , Dinah Manoff ,

Film Özeti: Danny Zuko ve Sandy Olsson, kusursuz bir yaz aşkı yaşamıştır. Yaz biter ve ikili, okullarına başlamak üzere ayrılırlar. Danny, Rydell'deki ilk gününde, "cool" deri ceketli serseri çetesi T-Birds'ün başına döner. En yakın arkadaşları Kencikie, Doody, Sonny ve Putzie ile yaz tatilinde ne kadar eğlendiğini ve çapkınlığını anlatırken, tesadüfen aynı okula kaydolmuş olan Sandy de onu aralarına katmak isteyen Pink Ladies ile tanıştırılmaktadır. İkilinin birbirine düşman iki gruba dahil olması, ilk başta aralarında ve grupları arasında gerginliklere yol açsa da, aşkları kısa sürede tekrar buluşmalarını sağlayacaktır.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • Filmin müzikleri o kadar efsaneydi ki filmi izlemeyen ablam bile eşlik etti. Müzikal yönden sahneler bir bir tatmin edici olsa da bir bütün olarak ele alınca maalesef uyumsuzdu. İlk müzikal sahnede kadınların ve erkeklerin aşka bakış açısını izledik. Kadınların ve erkeklerin ne kadar farklı düşündüğünü kadınların ne kadar naif erkeklerin de bir o kadar umursamaz olduklarını gördük. Filmin en sevdiğim en anlamlı müzikal kısmıydı ancak geriye kalanlar sadece izlemesi güzeldi. Frenchie için yapılan müzikal sahne ise aşırı gereksizdi. Filmi izlerken karakterlere bayağı bir takıldım. John Travolta'nın gençliğini izlemek çok eğlenceliydi. Elvisvari havası gayet başarılıydı. Danny Zuko karakterinin tam bir umursamaz olması güzeldi ancak Sandy karakterinin gelişmemesi canımı çok sıktı. Danny Zuko ne yaparsa yapsın Sandy razı olacaktı. Sanırım dönemin Hollywood piyasasının kadınlara bakışının bir temsiliydi. Bu yüzden beğenmedim. Hoş gerçek hayatta böyle insanlar da çoğunlukta. Ayrıca Sandy karakterini oynayan Olivia Newton-John'un 2022'de vefat etmesi de ayrı bir üzücü. Filmdeki tek sevdiğim kadın karakter Rizzo oldu. Ayakları üzerinde duran ve çizgisi olan bir karakterdi. İzlemesi keyifli emek verilen bir filmdi. Puanım 71/100.
  • dilanizm - 4 yıl önce
    Muhteşeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmm
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap