Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Yargıç

}

IMDB: 5.6

10 1 6 119628

Tür: Bilim-Kurgu,

Yapım: 1995

Yönetmen: Danny Cannon ,

Oyuncular: Sylvester Stallone , Diane Lane , Armand Assante , Rob Schneider , Jürgen Prochnow , Max von Sydow , Christopher Adamson , Joanna Miles , Joan Chen , Balthazar Getty ,

Film Özeti: Mega Kent Bir (2115 yılı)... 22. yüzyılda artık ne avukat, ne dava, ne jüri, ne de mahkeme kalmıştır... Herşey yargıçların elindedir... En korkulanı ise Dredd'dir... Üçüncü bin yıllda yeryüzü önüne geçilemez felaketlerle tamamen çöle dönmüştür. Geriye yalnız birkaç şehir kalır; insanlık da gezegeni gibi vahşileşir. Uygarlık çökme tehdidiyle karşıkarşıyadır. İşte o sırada... bir çözüm bulunur. Küçülen adalet sistemi yükü ağır polis teşkilatı ile birleştirilir, güçlü ve etkili melezler oluşur: Yargıçlar. Toplumun bu yeni gardiyanları hem yargı hem ceza gücüne sahiptir. Hem yargıç, hem jüri, hem de cellattırlar.. Ve içlerinde en korkunç olanı Yargıç Dredd'dir. Janus Projesi denen ve büyük adaletçilerin DNA modeliyle iki adamı yaratıldığı çok gizli bir deney sonucu biri kanun adamı (Dredd) ve bir suçlu (Rico) yaratılır. Yıllar sonra Rico hapisten kaçar ve kendini dondurabilecek tek adam olan Dredd'e komplo kurar. Cinayetle suçlanan Dredd, ömür boyu hapse mahkum edilir..

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Onur - 2 yıl önce
  Muazzam bir film o yıllara göre yapılmış güzel bir bilim kurgu zaten Sylvester stallone bu filmler için yaratılmış desek yeridir Her türün filminde oynamak büyük bir kabiliyet ister senaryo sanki biraz zayıf gbi ama olsun sylvester varsa izlenir abi :)
 • Kahra - 2 yıl önce
  adamın haklılığı..aldatan bir kadın ile başlar..duygusallığı giderek büyüyen artan nefretle..insanlığın sonuna doğru giden antihumanizm..adamın dibi..sadece sadakatten doğan..ancak tabi aşk biraz hipnotizasyon tasarımı ile ilgili..ve insanların ne kadar kötüleşebileceğini gördükten sonra..yapacağı ne olabilir ?..
 • yolgeser - 2 yıl önce
  film boyunca yüzümde tebessümle izledim stallone seslendirmesini sezai aydın farkıyla ölümünden sonra izlemek inanılmaz duygular yaşattı kendi gitti ama sesi hala aramızda..
 • Mehmet - 5 yıl önce
  Aksiyon dolu harika bir bilim kurgu filmi. Mutlaka izleyin... 10/9
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap