Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

IMDB: 5.1

10 1 6 3637

Tür: Romantik, Suç, Dram,

Yapım: 2017

Yönetmen: Deniz Gamze Ergüven ,

Oyuncular: Halle Berry , Daniel Craig , Lamar Johnson , Rachel Hilson , Issac Ryan Brown , Reece Cody , Flor de Maria Chahua , Janet Song , Rick Ravanello , Richie Stephens ,

Film Özeti: Gerçek bir olaydan uyarlanan “Kings”, 1992 yılında Afrikalı kökenli ABD vatandaşı Rodney King’i darp eden polislerin serbest bırakılmasıyla başlayan Los Angeles olaylarını konu ediniyor. Sokak çocuklarına karşı zaafı olan Millie (Halle Berry) çok çalışan yalnız bir annedir. Hali hazırda sekiz çocukla birlikte yaşayan Millie bir yenisini daha eve getirir. Serseri bir mayın olarak tanımlanabilecek komşusu Obie (Daniel Craig) ise çoğunlukla Afrikalı Amerikanların, Latinlerin ve Korelilerin yaşadığı mahalledeki tek beyazdır. Irksal gerilim artarken, Millie ve Obie beklenmedik bir ittifak içine girer. Rodney King’i darp eden dört polisin serbest bırakılmasıyla başlayan olaylar sırasında, ikili kaosun hakim olduğu şehirde Millie’nin çocuklarını sağ salim eve döndürmeye çalışır.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • Tuğçe - 2 yıl önce
    Film hem komik bir şekilde hem de acı bir şekilde işlenmeye çalışmış ve her ikisi de aynı anda. Daniel craiğ ve başroldeki siyahi kadın zaten bir harika. 2020 de gerçekleşen ı cant breath geoge f. Olayından sonra da anladık ki 80-90 2000 2020 hiç fark etmiyor ırkçılık hala devam ediyor.
  • Reinbow - 6 yıl önce
    Filmi izlemedim ama o dönem olayları la92 belgeselinde anlatılıyor.Vaktim olursa izlicem bu filmi.
  • yalcin - 6 yıl önce
    bizimkiler ancak böle irkcilik filmi cevirir senin gibi yonetmeninde seninde
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap