Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Patton

}

IMDB: 7.9

10 1 8 103276

Tür: Savaş, Tarih, Dram,

Yapım: 1970

Yönetmen: Franklin J. Schaffner ,

Oyuncular: George C. Scott , Karl Malden , Stephen Young , Michael Strong , Carey Loftin , Albert Dumortier , Frank Latimore , Morgan Paull , Karl Michael Vogler , Bill Hickman ,

Film Özeti: Film 1943 yılında 2.Dünya Savaşı'nın Kuzey Afrika cephesi ile başlar.Savaş tarihinin en eksantrik komutanlarından biri olan Tankçı General George S. Patton Jr.(George C. Scott) 'ın karşısında Çöl Tikisi lakaplı ünlü Alman Mareşali Rommel (Karl Michael Vogler) vardır.Askeri dehasının yanı sıra savaş tarihini de çok iyi bilen Patton,Rommel'in yazdığı kitapları da okumuştur ve onun taktiklerini kullanarak 'Çöl Tilkisi' ni Kuzey Afrika'dan sürer.Bu başarısı üzerine korgeneralliğe terfi ettirilerek Sicilya 'ya gönderilir.Burada Müttefiklerin diğer bir ünlü komutanı İngiliz mareşali Montgomery (Michael Bates) ile bir rekabete girer.Kimi zaman üstlerinin emirlerine itaatsizlik eden,bencil,boşboğaz ve küfürbaz bir asker olan Patton'un bu huyları onun askeri dehasının önüne geçer.Disiplin takıntısı yüzünden bir hastane teftişi sırasında korkaklıkla suçladığı hasta bir eri tokatlaması ve ona herkesin içinde hakaretler yağdırması kariyerini tehlikeye sokar.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • Thrawn - 3 yıl önce
    Çoğunlukla savaş, aksiyon sahneleri içermeyen bir savaş filmi. Pattonun nasıl birisi olduğunu merak ediyorsanız izleyebilirsiniz güzel film.
  • Hosenfeld - 4 yıl önce
    Tam bir klasik. Gerçek bir karakte oyuncluğu
  • ERAY - 4 yıl önce
    3 SAATİN SONUNDA ORTAYA BİR KAÇ SAVAŞ SAHNESİ HARİÇ BİR ŞEY ÇIKMAYAN, ÇOK SAYIDA SAHNE GEÇİŞ HATASININ OLDUĞU, ALMANCA KONUŞMALAR ÇEVRİLMEDİĞİ İÇİN SEYİR ZEVKİNİN DE KISITLANDIĞI VE IMDB PUANI ÇOK ABARTILI OLAN SIRADAN BİR FİLM.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap