Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

The African Queen

}

IMDB: 7.7

10 1 8 79866

Tür: Romantik, Macera, Savaş,

Yapım: 1951

Yönetmen: John Huston ,

Oyuncular: Humphrey Bogart , Katharine Hepburn , Robert Morley , Peter Bull , Theodore Bikel , Walter Gotell , Peter Swanwick , Richard Marner ,

Film Özeti: Birinci Dünya Savaşı'nın başlamasıyla birlikte Alman ordusu Kongo'yu işgal eder. İşgal sırasında ağabeyi ölünce Rose Mayer, alkolik bir maceraperestin teknesiyle güvenli bir ülkeye kaçmayı dener. Nehir boyunca onları sadece tropikal tehlikeler ve düşman askerleri değil, sürpriz bir aşk da beklemektedir. Afrika Kraliçesi, Katharine Hepburn ve Humphrey Bogart gibi iki efsanevi oyuncu, nefes kesici bir öykü, başarılı bir yönetmen ve Afrika'da gerçekleştirilen çekimler sayesinde, sinema tarihinin en sevilen macera filmlerinden biri olmuştur. Filmdeki unutulmaz rolü, Humphrey Bogart'a En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandırmıştır.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • ERAY GÜNAY - 1 hafta önce
    YAPIM YILI DÜŞÜNÜLÜĞÜNDE GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILI ÇEKİMLERE VE HARİKA OYUNCULUKLARA SAHİP KALİTELİ BİR FİLM. MİSYONERLİKLE BAŞLAYIP AŞK HİKAYESİNE EVRİLEN VE SONUNDA DA İNGİLİZ MİLLİYETÇİLİĞİ İLE PERÇİNLENEN, SANATASAL AÇIDAN İZLEMEYE DEĞER BİR FİLM.
  • cefi - 5 yıl önce
    Çok güzel bir film.Yıllar önce trt de türkçe izlemiştim.Bu tür eski filmleri türkçe dublaj yapabilseniz çok iyi olabilir. Ayrıca filmin içinde bilindik anlamda savaş sahneleri yok.Daha çok romantik ,aile ve macera filmi bu.İzlemenizi tavsiye ederim.
  • zafer - 5 yıl önce
    Çok iyi , izlenmeli hatta birkaç kere
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap