Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Son İmparator

}

IMDB: 7.7

10 1 8 104776

Tür: Oscar Ödüllü Filmler, Tarih, Dram,

Yapım: 1987

Yönetmen: Bernardo Bertolucci ,

Oyuncular: John Lone , Peter O'Toole , Joan Chen , Dennis Dun , Ryuichi Sakamoto , Ruocheng Ying , Victor Wong , Maggie Han , Ric Young , Cary-Hiroyuki Tagawa ,

Film Özeti: Sinema tarihinin en çok ödül alan, en geniş kadrolu filmlerinin başında gelen Son İmparator destansı bir öyküdür: 2 yaşında tahta çıkan Çin'in son imparatoru Pi Yi'nin gözünden 60 yılın öyküsü. Çekimi 2,5 yıl süren, 19 binden fazla kişinin rol aldığı film çok şık ve estetik bir görkemli yapımdır. Bertolucci sinemasının izlerini de taşır: Yasak Kent'in avlusunda binlerce figuranla çekilen sahnelerden ipek çarşafların altında belli belirsiz sevişen üç bedene kadar... Son İmparator aynı zamanda Bertolucci'nin Oryantal Üçlemesi'nin ilk filmidir. Bu seri daha sonraki yıllarda çekeceği Çölde Çay ve Küçük Buda ile tamamlanır.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Cemal Efe Çamcı - 1 yıl önce
  Bu film tarif edilemez derecede güzel, sonlara doğru bilet alıp bir zamanlar imparator iken evi olan sarayı gezdiği vakit çok duygulandım. Ben bir zamanlar Çin imparatoruydum dedikten sonra kaybolduğu zaman gözlerim yaşardı. Bunca zaman sonra böyle bir film izlemek gerçekten iyi geldi , tavsiye ederim.
 • Aaaaaairrr - 4 yıl önce

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Efsane - 4 yıl önce
  Önceden İzlemiştim Bu Film Bir Harika Zaten Film Den Anlayanlar Kötü Yorum Yapmaz Buna Ama İlk Kez Film İzliyenler Daha Yeni Yeni Bu Filmi Anlamayabilir Ama Benim gibi 1 milyondan Fazla Film ve Dizi İzlemeyi Sevenler İzleyenler Anlarlar, Dikkatini Vericeksin İzlerken ve Mutlaka İzleyiniz Film De Çin Japonya ve Mançurya Geçiyor.
 • Zeynel deniz - 4 yıl önce
  Tarih düşkünleri için izlenilebilir bir film Türkçe kaynaklarda bulun mayan Qing hanedanlığının son imparatoru olan Puyi nin dramatik hikayesi 87 yapımı filme göre detaylar çok verilmiş fazla bi akıcılığı yok tarihi araştıyorsanız izleyin
 • maker ra - 4 yıl önce
  film politika, diploması, coğrafya, insanın doğasındaki kusurlar, savaş tarihi gibi konularda insan zihnini açan hayat dersi gibi. kimi için anlamsız saçma gelebilir. güzeldi.
 • Ali - 5 yıl önce
  Bu site en iyisi! Teşekkürler!
 • Ömer asık - 5 yıl önce
  Bakalım görelim Tessekkür
 • mustafa - 5 yıl önce
  film arkadaşın dediği gibi çok çok izlemeyip bişey kaybedeceğiniz bişey yok gibisinden değil ha çok kötümü değil ama bu tarz filmlerdeki gibi savaş aksiyon + aşırı dram beni etkilemedi yinede izlenebilir ama 3 saatte deymez bence iyi seyirler izleyene
 • zerdüşt2.0 - 5 yıl önce
  Çok film izledim. Birçoğuna yorum yaptım. Buna yalnızca dikkatinizi çekmesi bunu yazmayı uygun görüyorum. Atlamanız durumunda ne kaybedeceğinizin farkında değilsiniz.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap