Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

The Nightingale

The Nightingale

IMDB: 7.3

10 1 8 31900

Tür: Macera, Gerilim, Dram,

Yapım: 2019

Yönetmen: Jennifer Kent ,

Oyuncular: Aisling Franciosi , Sam Claflin , Damon Herriman , Ewen Leslie , Harry Greenwood , Baykali Ganambarr , Magnolia Maymuru , Charlie Shotwell , Nathaniel Dean , Sam Smith ,

Film Özeti: 1829 yılında İngiliz bir asker, Claire’nin (Aisling Franciosi) ailesine karşı korkunç bir suç işler. Claire ailesine yapılanlara karşı intikam almak ister ve askeri Tasmanya’nın ıssız, yabani bölgeleri boyunca kovalar. Bu sırada da Aborjinli Billy’den (Baykali Ganambarr) yardım ister. Billy de onun gibi geçmişi şiddet dolu travmalara sahip bir takipçidir.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • ERAY GÜNAY - 3 gün önce
  SENARYO, KURGU, OYUNCU SEÇİMLERİ VE OYUNCU PERFORMANSLARI BİR YANA BUGÜNE KADAR BÖYLE ÇOK İÇERİK VE MESAJLA DOLU BİR FİLM İZLEDİĞİMİ HATIRLAMIYORUM. EVET, FİLM MÜZİKLERİ VE FİNALİ AÇISINDAN BAZI EKSİKLERİ OLABİLİR AMA HERŞEYİYLE ÇOK DOĞAL VE YALIN BİR ANLATIMA SAHİP OLMASINDAN DOLAYI İNSANIN İZLEDİĞİNE DEĞECEK ÇOK KALİTELİ BİR FİLM OLMA ÖZELLİĞİNİ KORUYOR. BENİM EN ÇOK İLGİMİ ÇEKEN VE EN ÖNCELİKLİ OLARAK BEĞENDİĞİM YANI İSE ŞİMDİLERDE DÜNYA POLİTİKASINDA GERİ DURUYORMUŞ GİBİ GÖRÜNSE DE UZUN ASIRLARDIR YAPTIĞI GİBİ ELATINDAN ETKİN ROL OYNAYAN VE BUNU GEREKTİĞİNDE HER TÜR EMPERYALİZM VE KAN DÖKME İLE UYGULAYAN İNGİLİZLERİN FARKLI TOPLUMLARA VERDİKLERİ GERİ DÖNDÜRÜLEMEZ HASARLARIN BİR KAÇ AÇIDAN SEYİRCİYE SUNULMASI OLDU. PUANIMI 9.5 OLARAK VERİYORUM.
 • Esteban* - 4 yıl önce
  Harika bir filmdi, arşivlik...
 • Filmkolog - 4 yıl önce
  Merhaba, yazmamın sebebi şudur ki ben bir hata ettim bu filmi baştan sona izledim, siz izlemeyin. İzleyici bir film de iki şey arar; oyunculuk ve konu... Konu her ne olursa olsun oyunculuk iyiyse film kendini izletir, hem konu iyi hem de oyunculuk iyiyse bayılırsın. Ancak bu izlediğim filmde oyunculuk namına eser yoktu. Vakit kaybı. O aldığı IMDB puanına da ayrıca hiçbir anlam veremedim. Belki de ilk defa bir filme bu kadar ayar oldum. Belki de yok yere çaldığı iki saatim içindir. Uzun lafın kısası [pek kısa olmadı ama :))] boş vaktiniz varsa bile izlemeyin. Çöp.
 • salih - 4 yıl önce
  harika çok güzel teşekkür ederiz admin...
 • hikmet.nurdag - 4 yıl önce
  çok güzel bir film.sonu sanki sıkıştırılmış olmasaydı başyapıt olabilirdi.
 • Soykan - 5 yıl önce
  Abartildigi kadar harikaligi felan yok! Filmin baslangici icin harcanan enerji sonlarda tukenmis. Kadin, onca aci ve intikami bir sarki soylemek icin gelmis sanki. Filmi izleyeceklere tavsiyem ortalara gelin ve birakin.
 • bilimgurgu - 5 yıl önce
  film çok güzeldi sıkıcı diyennler filmi anlamamıştır görüyoruz 1800 lerde insana fakire zulüm var
 • mermaid - 5 yıl önce
  mükemmel ötesi bir film.kesinlikle izlenilmesini tavsiye ediyorum
 • Şener - 5 yıl önce
  Filmin şiddet içeren sahneleri olduğunu belirtmeliyim ama böyle bir filmi de aktarabilecek adına bu şiddet olması lazım bana göre. Uzun gibi gelebilir film ama ben şahsen akıcı buldum ve çok beğendim filmi. Avustralya tarihi ve yerlileri hakkında merakınız varsa film daha da sizler için ilgi çekici olabilir. İzlemenizi tavsiye derim.
 • MahirErol - 5 yıl önce
  Tek kelime ile sıradan bir film. Başlangıçtaki vahşet sahnelerini izleyince bir şeye benzer sandım ama yanılmışım...
 • moviegoer - 5 yıl önce
  Filmin başlarındaki olaylar ve gelişme, izleyenleri tempo ve heyecan açısından yüksek beklentiye sokuyor ama yavan tempoda devam ediyor. Bu yalınlıktaki bir kurgu için fazla uzun bir film.
 • aliance - 5 yıl önce
  Güzel başladı ama saçma bitti..Son trene yetişmek için tüm gücünüzle koşarsınız da, trene varınca trenden korktuğunuzu hissedip binmek istememeniz gibi bir son oldu :/
 • Aysun - 5 yıl önce
  Bazı sahnelerden dolayı film gereksizce uzatılmış gibi geldi bana ama dönemini gerçekci yansıtmada başarılıydı.Türün de yazan macera ve gerilimden daha çok dram ağırlıklıydı.Dram filmlerine hakim kasvet hakimdi filme.Kurgu olarak daha dinamik filmlerin izleyicisi iseniz ayrıca filmin uzun da olmasının etkisiyle belki biraz sıkıla bilirsiniz.Saten yorumlarda"ŞİDDET" içeren bazı sahnelerinden dolayı uyaran yorum yazılmış fakat ben de bunun önemli olduğunu düşündüğüm için tekrar yazmak istiyorum,bu uyarıyı dikkate alarak filmi izlemeye karar vermelisiniz.
 • Sinanist - 5 yıl önce
  Tırt çıktı vakit kaybı boş zaman varsa olabilir
 • jackbuilt - 5 yıl önce
  muhteşem bir dram.şu açılardan çok başarılı:dönemin adaletsizliği eşitsizliği ırkçığını yansıtmada,kostüm ve oyunculuk, görüntü idaresini de eklemek mümkün.yalnız ilk 1 saat çok gaddar sahneler var bilmenizde yarar var.
 • mehmet - 5 yıl önce
  tek kelime ile muhteşem...
 • jackbuilt - 5 yıl önce
  Olağanüstü bir dram.yıllarca akıllardan çıkmayacak türden.ama peşinen uyarmalıyım.özelikle başlarda çok gaddarca sahneler var.dönemi yansıtmada olağanüstü bir başarı söz kousu..kostüm, ırkçılık, eşitsiz kanun uygulamaları.özel bir film hiç kuşkunuz olmasın.teşekkürler siteye.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap