Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Osmanlı Subayı

}

IMDB: 6.4

10 1 7 25945

Tür: Romantik, Savaş, Dram,

Yapım: 2017

Yönetmen: Joseph Ruben ,

Oyuncular: Michiel Huisman , Hera Hilmar , Josh Hartnett , Ben Kingsley , Haluk Bilginer , Affif Ben Badra , Paul Barrett , Selçuk Yöntem , Brian Caspe , Begum Burian ,

Film Özeti: Hemşire Lillie,Van'da tanıştığı Osmanlı subayı Jude ile tanışıp, altmış gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul'a ardından Doğu Anadolu'ya gider. Melih Paşa onu İstanbul'dan yanında Türk Subay İsmail ile birlikte Doğu'ya yollar. Yardım götürdüğü hastanenin başhekimi Woodruff ise Lillie'ye hastanenin de bulundukları coğrafyanın da bir kadına uygun olmadığını, geri dönmesini söyler. Komutan Halil Bey'in de farklı bir gerekçeyle Lillie'nin kalmasına itirazları vardır. Ancak genç kadın tüm itirazlara rağmen savaşın eşiğindeki bölgede ve iki aşk arasında kalacaktır.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Büşra__ - 11 ay önce
  Film bir yerden sonra çok sıkıyor, kostümler güzel konu güzel düşünülmüş ama senaryoda ciddi sıkıntı var. Dönem filmi seviyorsanız bence başka filmlere bakın.
 • İbrahim Çakır - 1 yıl önce
  Amerikalıların doktor rolüne girip ermenileri nasıl kışkırttığı gözüküyor. Türklerin soykırım yaptığı yalanı da işlenmiş Rezalet bir film.
 • enes - 1 yıl önce
  Güzel saçmalık tebrik ettim. Bu kadar işin ehli insanlarla nasıl rezalet bir durum ortaya koydunuz? Doğrusu hayreti mucip bir vaziyet.
 • Eren Taslak - 2 yıl önce
  Saçma sapan, objektif olmayan bir film. Zaman kaybı.
 • Ömer çamlıca - 2 yıl önce
  Beklentiyi yüksek tuttuk. Traş çıktı olmamış ne konusu ne mesajı ne sahnesi. Ne yani aşk filmi mi İzledim ?
 • ramazan bayrak - 2 yıl önce
  türklerin onurlarını ve sadıklıklarını yabancı bir yönetmenin daha iyi anlatması koydu birazcık bana. onun dışında savaşa ve türklere yapılan haksızlıklara biraz daha yer verilmesi lazımdı filmde. evet savaş döneminde bunun gibi birçek aşk hikayesi var ama türklere barbar ön yargısını kırmak için bizim iç yüzümüzün biraz daha ön planda olduğu bölümler olabilirdi...
 • Deniz - 2 yıl önce
  bukadar prodüksiyon bukadar oyuncular ister istemez filmi iyi hissettiriyor ama film aşırı kötüydü saçma sapan hollywood propagandası bir yana hikayenin işlenişi aşırı kötüydü sanki aceleye gelmişti tekrardan da deyinmek isterim yaptıkları propaganda aşırı saçma ve gereksizdi keşke bizimde yönetmenlerimiz saçma sapan aşk içerikleri yapcağına dopdolu tarihimizle alakalı filmler ve diziler yapsa da tüm dünyaya izletebilsek en azından elin oğlu yalan yanlış filmler ile tarihimizi yalanlarla anlatmasa
 • Mustafa akbulut - 3 yıl önce
  Gerçekleri yansıtan bir yapıt. Keşke ermenilere soykırım yapıldı diyenlerde izlese. Adı savaş olmaması gereken çok şey oldu.
 • Fatihkan - 4 yıl önce
  Beklediğim türde değildi. Çok daha yakın alan konulu. Savaş bu konunun arka planı olarak kullanılmış. Doğu batı eleştirisi yapılmış. Atmosfer olarak rsrmin edici ama hikayenin de ağırlık kazanmasını beklerdim. Daha çok romantizm hakim. Çok dengeli yaklaşılmış olaylara. Olması gerektiği gibi.
 • Murat Cevahir - 4 yıl önce

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Bahars - 5 yıl önce
  Ne desem bilemedim ermeni-türk tarihi hakkında eleştirebilirim sanirsam. Sirf yabancilara biraz daha sevimli gorünebilmek için ermenileri sevimleştirmeye ve de türklere bilhassa itici rol verilmesi üzdü . Yine de izlediklerim arasinda belki de en iyi olaniydi.
 • Nuray Acar - 5 yıl önce
  Yolculuk trenle Erzurum'a yapılıyor. Görülen yer Kapadokya değil yani. Benzer yer şekilleri orada da var
 • Omer Hakan - 5 yıl önce
  bastaki muzik hoi 4 deki muzigi andiriyor
 • s.alkan - 5 yıl önce
  kapadokya'nın yanındaki dağ ağrı değil erciyestir..kapadokyadan van'a nasıl geçiliyor...tarihleri doğru yorumlasınlar...yine Türkiyede çekilmesi adına sevindirici...
 • Ebubekir - 5 yıl önce
  türk tarihi ile ilgili filmlerini yabancı yönetmenler daha güzel yapıyorlar türk yönetmenleri boşverin gerisi hikaye
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap