Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Welcome to Sarajevo

Saraybosna'ya Hoşgeldiniz

IMDB: 6.7

10 1 7 7603

Tür: Savaş, Tarih, Dram,

Yapım: 1997

Yönetmen: Michael Winterbottom ,

Oyuncular: Stephen Dillane , Woody Harrelson , Marisa Tomei , Goran Visnjic , Emira Nušević , Kerry Fox , James Nesbitt , Emily Lloyd , Igor Džambazov , Gordana Gadžić ,

Film Özeti: Savaşa medya ve gazeteci açısından bir bakış. Bosna savaşının başladığı günlerde, yani 1992 lerde kente gelerek çeşitli TV kanalları için çekime başlayan uluslararası muhabirlerin öyküsü anlatılıyor. Ön planda iki deneyimli gazeteci, İngiliz Micheal Handerson ve Amerikalı Flynn var. Gündüzleri Sırp ateşi altındaki kentte en tehlikeli noktalara kadar ulaşarak şiddet görüntülerine aç dünya seyircisine ateş, kan ve ölüm anları saptayan, geceleri ise Holiday Inn'in barında şaşkın gözlerle tanık oldukları faciayı unutmaya çalışan gazeteciler. Henderson'un insancıllığı, Flynn'ın haber yaratmaya yönelik gözüpekliği, Flynn'ı eleştiren kadın gazeteci Annie'nin medyanın haber anlayışına öfkesi. Bir Amerikan yardım kuruluşunda çalışan Nina'nın bir grup Bosnalı çocuğu kurtarmak için başlattığı tehlikeli girişim. Ve tüm ingiliz soğukkanlılığı içinde. bir toplama kampındaki çocuklar arasında tanıdığı küçük Emira'ya kanı kaynayan ve onu kurtarmak için çılgın bir serüvene atılan Henderson'un çabası.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • Emre - 3 yıl önce
    Bir Boşnak olarak, izlerken gözlerim doldu..
  • deyzi - 5 yıl önce
    Tam bir başyapıt, sadece Bosna savaşını değil savaşların içler acısını durumunu gözler önüne sermiş. Mutlaka seyredin, teşekkürler filmmodu..
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap