Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

West Side Story

Batı Yakası'nın Hikayesi

IMDB: 7.2

10 1 8 84474

Tür: Romantik, Suç, Dram,

Yapım: 2021

Yönetmen: Steven Spielberg ,

Oyuncular: Ansel Elgort , Rachel Zegler , Rita Moreno , Ariana DeBose , David Alvarez , Corey Stoll , Brian d'Arcy James , Josh Andrés Rivera , Mike Faist , Ana Isabelle ,

Film Özeti: Tony, Jetler ve Köpekbalıkları adındaki iki çetenin rekabeti arasında kalan bir gençtir. O, kalbini rakibinin kız kardeşi olan Maria'ya kaptırır. Çeteler arasındaki bölge savaşı gün geçtikçe daha da yıkıcı hale gelir ve bu savaş ortamında Tony ve Maria'nın aşkı çiçek açar. Onların ilişkisi, çetelerin arasındaki gerginliğin daha da artmasına neden olur.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Eski güzel bir filmi, bir romanı, bir tiyatro oyununu, bir video oyununu uyarlamak her zaman zordur. Ancak Steven Spielberg Hollywood'un bu önemli müzikalini güzel bir şekilde uyarlayabilmiş. Sinematografik açıdan, koreografik açıdan gayet tatmin ediciydi. Filmin konusuna diyecek bir şeyim yok gerçekten. Bu kültür çatışmasını harika bir dille aktarabilmiş. Orijinaller çoğu zaman daha güzel olsa da ben sanırım kıl payı bu versiyonunu daha çok sevdim. Amerika ve Porto Riko arasındaki farklı anlatan müzikal kısım en favori kısmı olmuştur benim için. Bu tarz toplumsal bir konuyu eğlenceli bir dille anlatırken aynı zamanda vermek istediği mesajı da güzelce aktarabilmiş. Diğer müzikal sahneler ise ana fikri hep destekleyecek nitelikteydi. Ansel Elgort'un performansı hem müzikal hem tiyatral açıdan gayet iyiydi. Diğer oyuncular ise müzikal açıdan gayet başarılıydı. Zaten filmi orijinalinden birazcık daha fazla beğenme sebebim oyunculuktaki farklı kararların alınması oldu. Bu film için sert, çarpıcı, cüretkar, gerçekçi gibi sıfatlar az kalıyor. Puanım 90/100.
 • yılmaz - 2 yıl önce
  Birçok açıdan orjinal-ilk film versiyonundan daha iyi.İhtişamlı bir görsellik sunuyor, baştan sona.Onun için bu yeni West Side Story, en iyi yönetmen ve en iyi sinematografi Oscarlar'ını hak ediyordu.Yönetmen Steven Spielberg artık bir müzikal filmde yaptığına göre el atmadığı tek bir tür kaldı, o da western.
 • Gurkan - 2 yıl önce
  Orjinalinin yanından geçmez. Bu vakit kaybı. Orjinali ise tadından yenmez
 • moviehunter900 - 2 yıl önce
  ah ah nerde o christian bale’li newsies, swing kids, ya da dev kadrolu les miserables, eger illa muzikal film izlemek istiyorum derseniz bunlari siddetle oneririm normalde hicbir film turunu ayirmadan izlerim agir film manyagiyimdir bu filmi sevsemde nerde o eski muzikal filmleri dedirtmedi degil…
 • mehmet - 2 yıl önce
  harikabirdönemfilmi.danslarharika...oscaraılr.
 • Black White - 2 yıl önce
  Puanı baya şişirilmiş bir film. Filmin yarısı Hintlilerin yaptığı gibi şarkı ve danslarla geçiyor. Boş beleş bir film yani.
 • donquijote - 2 yıl önce
  La la land dan sonra izlediğim en iyi müzikal. Görüntü çekim kalitesi bile yeter. Kesin izleyin.Bu sene aday filmlerin içinde en güzeli.
 • pet cemetary - 2 yıl önce
  Müzikal...Tarihte çok önemli yeri olan, kilometre taşı bir eser.Ancak çok tekrar filmi gibi başta psikolojik riski söz konusu..BKNZ "shining"..."nerde o Jack Nicholson lı ilk film" demedik değil.Ama buna rağmen izlenmeli.(yaşınız, film izleme ikliminiz belirleyici olmaya aday)
 • Lestat78077 - 2 yıl önce
  Şuraya liseliler yorum yapmasa ne güzel olacak siz ne anlarsınız West side story'nin sinema tarihindeki önemi ve kalitesinden. Bu yeniden cevirim de gayet güzel olmuş. Ariana DeBose kesin oscar alacak bu rolüyle
 • izleyici - 2 yıl önce
  Sinemada izlemiştim, normalde sinema ortamında sıkılmam ilk defa bir filmde bu kadar sıkılmıştım. Salonda 15 kişi filandık yarısı zaten çıktı gitti.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap