Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Where to Invade Next

Şimdi Nereyi İşgal Edelim?

IMDB: 7.5

10 1 8 24981

Tür: Belgesel,

Yapım: 2015

Yönetmen: Michael Moore ,

Oyuncular: Michael Moore , Krista Kiuru , Tim Walker ,

Film Özeti: Michael Moore´un yeni belgeseli, onun hınzır ve agresif tavrını sevenleri ihya edecek. Moore bu sefer diyor ki, madem biz Amerikalılar işgal etmeyi alışkanlık haline getirdik, o halde Avrupa´yı da işgal edip oradaki güzel şeyleri de sahiplenelim... Yönetmenin tek kişilik bir ordu olarak Avrupa´ya yaptığı çıkarmaların üç kuralı var: Kimseye ateş etmeyecek, petrol yağmalamayacak ve tüm Amerikalıların yararına bir şeyle geri dönecek. Böylece İtalya´daki işçilerin çalışma saatleri, Fransa´da okullarda servis edilen sağlıklı yemekler, Norveç´te suçluların nasıl topluma kazandırıldığı, İzlanda´da siyaset alanında gözetilen cinsiyet eşitliği gibi sosyal meselelerin keşfedildiği bir Avrupa seyahati başlıyor.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • minahor - 3 yıl önce
    İzlesem mi diye çok düşündüm ama daha başlar başlamaz oldukça ilgimi çekti. Sohbetler, görseller, asla sıkıcı değildi. Çekim çok kaliteliydi. Mükemmel bir belgesel ve site. Teşekkürler.
  • eceseber - 5 yıl önce
    Çok başarılı, asla sıkmayan bir belgesel. Aynı zamanda kendi ülkemizin eksiklerini de mizahla karışık yüzümüze vurabileceğine inanıyorum. Kesinlikle izlenmeye değer.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap