Yeni site adresimiz www.filmmodu.tv

Altınlı Kadın

}

IMDB: 7.3

10 1 8 60002

Tür: Dram,

Yapım: 2015

Yönetmen: Simon Curtis ,

Oyuncular: Helen Mirren , Ryan Reynolds , Tatiana Maslany , Katie Holmes , Max Irons , Charles Dance , Daniel Brühl , Tom Schilling , Elizabeth McGovern , Antje Traue ,

Film Özeti: Viyana'da yaşayan Yahudi bir kadın olan Maria Altmann (Helen Mirren), İkinci Dünya Savaşı'nın patlak vermesi ve yaşadığı yerin Nazi kuşatması altına girmesiyle ülkesini terk etmek zorunda kalır. Ülkesinden ayrı, mülteci olarak geçirdiği 60 yılın ardından Maria, Viyana'ya geri dönmeye karar verir ve bunun için geçerli bir nedeni de vardır. Zamanında Nazilerin el koydukları aile mirasını ve en önemlisi ünlü ressam Gustav Klimt'in, teyzesi Adele Bloch-Bauer’i sadece altın ve gümüş kullanarak resmettiği önemli tabloyu geri almaya kararlıdır. 80 yaşındaki Maria, yanında genç ve deneyimsiz avukatı Randy Schoenberg (Ryan Reynolds) ile birlikte Avusturya hükümetinde sürecek bir yolculuğa atılır. Ne var ki bu yolculuk Maria'nın geçmişindeki sır ve gerçeklerin ortaya çıkacağı bir deneyime dönüşür.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • eses - 5 yıl önce
    aynı şuan yahudilerin filistinlilere yaptığı gibi . böyle aynı zulmü görmüş bir millet nasıl aynı zulmü yapabilirler anlamış değilim.
Ayarlarım
Profil resmini düzenle
avatar
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap